جدیدترین اخبار

هنر تلاوت قرآن در سایت تنغیم، پایگاه جهانی قرآنیان

اعلام برنامه‌های پنجمین روز مسابقات /امشب تلاوت «حامد شاکرنژاد»

 

رقابت‌های پنجمین روز این دوره از مسابقات امروز، دهم خردادماه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط حسین رستمی به عنوان قاری افتخاری از جمهوری اسلامی ایران، آغاز و با تلاوت قاری ممتاز کشورمان حاج حامد شاکرنژاد به پایان خواهد رسید .

به گزارش تنغیم به نقل از ایکنا ، همزمان با آغاز رسمی مسابقات بین‌المللی قرآن اوقاف، به ترتیب؛ عبد شافی در بخش حفظ کل قرآن از هلند، محمدلطفی سلیمان در بخش حفظ کل قرآن از اندونزی، علی الزیادی در بخش قرائت قرآن از دانمارک، ابراهیم جلو در بخش حفظ کل قرآن از مالی و محمدعظیم بن اوان حاج علی در بخش حفظ کل قرآن از برونئی به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.
در ادامه، محمد منیب حسین در بخش قرائت قرآن از هندوستان، فاروق شاهین در بخش حفظ کل قرآن از ترکیه، محمد سبایت ربانی در بخش حفظ کل قرآن از بنگلادش، فوری هاما در بخش قرائت قرآن از تایلند، محمدعمر بن منثو در بخش حفظ کل قرآن از مالزی و یحیی منصورماسرکا در بخش حفظ کل قرآن از اوگاندا به رقابت می‌پردازند.
پس از اجرای مدیحه‌سرایی توسط گروه ملی مازندران، سعیدرضا حسینی در بخش قرائت قرآن از هلند، ادیب هارنکر در بخش حفظ کل قرآن از آفریقای جنوبی، ذرکشی آرمین جافری در بخش قرائت قرآن از اندونزی، عبدالحمید مسعود سلیمان در بخش حفظ کل قرآن از تانزانیا و محمدعلی آمیز در بخش قرائت قرآن از لبنان به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.
یادآور می‌شود، ابتهال‌خوانی این دوره از مسابقات توسط شیخ منیر محمدعقله از سوریه صورت می‌گیرد و در ادامه، حسین سبزعلی به عنوان قاری افتخاری از جمهوری اسلامی ایران آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت می‌کند.
پس از اجرای اذان مغرب و عشاء توسط حسن رضاییان از جمهوری اسلامی ایران، بخش دوم رقابت متسابقان با حضور ابوبکر سیسی در بخش حفظ کل قرآن از کامبیا، الکین حسن‌اف در بخش قرائت قرآن از آذربایجان، مفتی محمد یاسین در بخش حفظ کل قرآن از فیلیپین، احمد حسین بلال در بخش قرائت قرآن از افغانستان و محمد یوسف بن محمد در بخش حفظ کل قرآن از سریلانکا برگزار می‌شود.
پایان‌بخش برنامه‌های پنجمین روز از سی و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن قرائت حامد شاکرنژاد، قاری افتخاری از کشورمان خواهد بود.
سی و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران طی پنجم تا دوازدهم خردادماه از ساعت 16 تا 22:30 در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار می‌شود.