جدیدترین اخبار

هنر تلاوت قرآن در سایت تنغیم، پایگاه جهانی قرآنیان

امیدوارم نتیجه مسابقات بین‌المللی قرآن برای مردم دلنشین باشد

 

استاد عباس سلیمی پیشکسوت قرآنی کشورمان با بیان اینکه تفاوتی میان برتری نمایندگان ایران با دیگر کشورها نیست اظهار کرد: امیدوارم نتیجه مسابقات بین‌المللی قرآن، علاوه بر جلب رضایت خدا برای مردم نیز دلنشین باشد.

پیشکسوت قرآنی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) ، با بیان اینکه سی و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران از سطح کیفی خوبی برخوردار است، گفت: با توجه به رقابت‌های نزدیکی که در مرحله نیمه نهایی وجود داشت، کار داوران برای انتخاب فینالیست‌ها در این بخش بسیار مشکل بود.
شرکت‌کنندگان در رشته حفظ فاصله نزدیکی با هم داشته‌اند
این پیشکسوت قرآنی با عنوان این مطلب که شرکت‌کنندگان در این دوره از مسابقات به خصوص در رشته حفظ فاصله نزدیکی با یکدیگر داشته‌اند، افزود: اما به هر حال تمامی افرادی که در مرحله مقدماتی و نیمه نهایی حضور داشته و همچنین کسانی که به مرحله فینال راه پیدا کرده‌اند بر پیکره واحد امت اسلام هستند و به طور قطع هر کدام که زیباتر بخواند و برجسته‌تر باشد، اول می‌شود.
فرقی نمی‌کند بهترین‌ها در مسابقات قرآن ایرانی باشند یا خارجی
سلیمی ادامه داد: با داوری دقیقی که از سوی هیئت داوران سی و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود یقین داریم که بهترین قاری و بهترین حافظ در مرحله فینال انتخاب خواهد شد و واقعاً فرقی نمی‌کند که بهترین قاری و حافظ ایرانی یا از دیگر کشورها باشد.
وی در ادامه اظهار کرد: داوران مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران بر مبنای عدالت حرکت می‌کنند؛ امیدواریم نتیجه این دوره از رقابت‌ها علاوه بر اینکه رضایت خداوند را در پی دارد برای مردم نیز دلنشین باشد.
اهل پیش‌بینی برای مسابقات قرآن نیستم
این استاد و پیشکسوت قرآنی افزود: اهل پیش‌بینی برای چنین رقابت‌های بین‌المللی نیستم اما در طول برگزاری مسابقات مشاهده کردم که «جعفر فردی» نماینده جمهوری اسلامی ایران در رشته قرائت تلاش زیادی کرد و تلاوت او با رعایت قوانین فنی بود.
وی در پایان عنوان کرد: نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در رشته قرائت و حفظ رقبای بسیار خوبی دارند، اما به هر حال آنچه که خدا مقدر کند مطلوب نظر ما هم هست.