جدیدترین اخبار

هنر تلاوت قرآن در سایت تنغیم، پایگاه جهانی قرآنیان

چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم در آمریکا

 

چهارمین دوره مسابقات حفظ، قرائت و تفسیر آیات قرآن کریم، ۱۱ تا ۱۴ دی‌ماه در شهر «اورلاندو» در ایالت فلوریدای آمریکا برگزار می‌شود.

به گزارش تنغیم به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، این مسابقات به همت انجمن شیعی دانشجویان مسلمان شمال آمریکا در حاشیه چهل و چهارمین همایش سالانه این انجمن برگزار خواهد شد.
بخش قرائت این رقابت‌ها در دو گروه زیر 18 سال و 18 سال به بالا فقط برای آقایان برگزار می‌شود. در رشته حفظ نیز آقایان و بانوان به طور جداگانه در دو گروه زیر 18 سال و 18 سال به بالا  رقابت خواهند کرد.
رشته شرح و تفسیر آیات قرآن نیز در دو بخش تفسیر سوره بقره و تفسیر سوره اسراء برگزار خواهد شد.
انجمن شیعی دانشجویان مسلمان شمال آمریکا با نام کامل «گروه فارسی زبان انجمن دانشجویان مسلمان» (MSA-PSG) در سال 1970 میلادی توسط  شهید دکتر مصطفی چمران هنگامی که در دانشگاه برکلی کالیفرنیا تحصیل می‌کرد، تأسیس شد.
این انجمن هر سال با دعوت از علما و اندیشمندان سراسر جهان، مسائل خاص مربوط به اسلام و جاری کردن آموزه‌های اسلام در زندگی روزمره را در قالب سخنرانی‌ها، کارگاه‌های آموزشی، جلسات بحث، جلسات پرسش و پاسخ و مانند آن، مورد بررسی قرار می‌دهد.
این انجمن با هدف ترویج پیام حقیقی اسلام با استفاده از اصول قرآن کریم و آموزه‌های حضرت محمد(ص) و اهل بیت(ع) تأسیس شده است.
همایش امسال با عنوان «از مدرنیسم تا نظم اخلاقی» به مدت 4 روز در فلوریدا برگزار خواهد شد؛ سال گذشته این همایش با عنوان «در انتظار منجی»  در شهر «دنور» برگزار شد.