جدیدترین اخبار

هنر تلاوت قرآن در سایت تنغیم، پایگاه جهانی قرآنیان

رقابت ۶ دانشجو برای مسابقات بین المللی

 

مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانشجویان مسلمان ۱۰ دی‌ماه در تهران برگزار می‌شود و ۶ دانشجوی ایرانی برای مشخص شدن ۲ نماینده قاری و حافظ جمهوری اسلامی ۲۸ آبان‌ماه باهم رقابت خواهند کرد.

به گزارش تنغیم به نقل از خبرگزاری فارس ، پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان 10 دی‌ماه 1392 با حضور نمایندگان بیش از 50 کشور در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.
بنا براین گزارش، این مسابقات در دو رشته حفظ کل و قرائت برگزار می‌شود که نمایندگان کشور‌مان از بین نفرات اول مسابقات امسال، سال گذشته و دو سال قبل انتخاب می‌شوند و در مسابقات بین‌المللی دانشجویان مسلمان شرکت می‌کنند.
سال گذشته مسابقات کشوری قرآن کریم به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد که در پایان «علی‌ قاسم‌‌آبادی» به عنوان نفر اول رشته تلاوت و «علی خطیبی» به عنوان نفر اول رشته حفظ‌ کل انتخاب شدند. همچنین دو سال قبل مسابقات کشوری دانشجویان به میزبانی بسیج دانشجویی برگزار شد که «وحید وکیلی» به عنوان نفر اول رشته قرائت و «علیرضا فیضی» به عنوان نفر اول رشته حفظ‌ کل معرفی شدند. نماینده کشورمان از بین این افراد و نفرات برتر امسال که 22 آبان‌ماه به میزبانی دانشگاه پیام‌نور اصفهان برگزار می‌شود، انتخاب می‌شوند.
به گزارش فارس دور قبل مسابقات بین‌المللی دانشجویان مسلمان با حضور 74 شرکت‌کننده از 52 کشور به میزبانی شهر تبریز برگزار شد و در آن «مجید فقیه» و «ابوذر کرمی» از کشور‌مان به عنوان نفر اول رشته‌های قرائت و حفظ کل انتخاب شدند.