جدیدترین اخبار

هنر تلاوت قرآن در سایت تنغیم، پایگاه جهانی قرآنیان

تلاوت حاج حمید عباسی در مالزی

 اختصاصی تنغیم / همانطور که مستحضرید مسابقات بین المللی قرآن کریم کشور مالزی از لحاظ سابقه یکی از قدیمی ترین مسابقات جهانی است . در سالیان گذشته به دلیل نفوذ وهابیت کوردل در برگزاری این مسابقات ، قاریان کشور عزیزمان از کسب رتبه نخست این مسابقات محروم مانده اند .

 این مسابقات تا اندازه ای تابع گرایش های قومی و سیاسی است که کسب رتبه در آن بیشتر "دادنی" است تا "گرفتنی" . به عبارت دیگر قاریان در این مسابقات هرچه قدر هم که خوب تلاوت کنند هیچ تضمینی برای کسب رتبه نخست نیست و این رئیس هیئت داوران و کمیته برگزاری است که تعیین می کند امسال به کدام کشور اولی بدهیم ، به کدام کشور دومی و قص علی هذا !!

در این بخش تلاوت بسیار زیبای حاج حمیدرضا عباسی را که در مسابقات بین المللی مالزی در سال 1390 تلاوت شده است را تقدیم شما عزیزان خواهیم کرد که علیرغم این تلاوت زیبا و ضعف های مشهود رقیبان به این قاری خوش خوان مشهدی نیز رتبه ای بهتر از چهارمی تعلق نگرفت . در حالی که تلاوت وی با نظر کارشناسان داوری کشور و اساتید بین المللی یک سر و گردن از همه رقبا بالاتر بود و رتبه اولی شایسته ایشان بود . اما با ناداوری حق به حق دار نرسید .

شایان ذکر است آخرین رتبه اولی که ایران در این مسابقات کسب کرده است به سال 1385 برمیگردد که استاد حسین رستمی نماینده کشورمان در این مسابقات کسب کرد و 8 سال است به قاریان ایران رتبه ای بهتر از دومی تعلق نگرفته است . با هم تلاوت زیبای سوره انبیاء با صدای استاد حمیدرضا عباسی را می شنویم .

 

تلاوت سوره انبیاء - حا حمیدرضا عباسی - مسابقات بین المللی مالزی - 10 دقیقه